Argan cosmetics
Blog- Hepké vlasy

Ako môže arganový olej pomôcť vašim vlasom

Arganový olej je zázrak z prírody, ktorý v Maroku využívajú po celé generácie ako prostriedok na výživu a hydratáciu vlasov. V posledných rokoch sa prípravky s arganovým olejom dostávajú aj do západných krajín a získavajú si obľubu v domácnostiach, ale aj u profesionálnych hairstylerov.

Ako pôsobí arganový olej na vlasy?

Arganový olej obsahuje vysoký podiel mastných kyselín vrátane kyseliny olejovej a kyseliny linolovej. Tieto kyseliny pôsobia ako zvlhčovač vlasov – hydratujú ich a pomáhajú im udržiavať vlhkosť. Olej bohatý aj na vitamíny, minerály a antioxidanty vrátane dôležitého vitamínu E. Arganový olej vďaka nim pomáha prirodzene zvyšovať pružnosť a obnovovať lesk vlasov.

Dôležitá je aj jeho schopnosť vyživovať vlasy. Tie sa poškodzujú každodenným znečisťovaním, nevhodnými chemickými prípravkami, ale aj vysokým teplom. Arganový olej dokáže antioxidačnými vlastnosťami vlasy obnovovať a ošetrovať. K tomu prispieva vo vysokej miere aj vitamín E, ktorý navyše pomáha predchádzať štiepeniu vlasov.

Marocké ženy využívajú arganový olej ako prírodnú ochranu proti poškodeniu zo slnečného žiarenia. Dokonca aj vedecké štúdie potvrdili, že má schopnosť chrániť vlasy pred voľnými radikálmi zo slnka a ultrafialového svetla.

Ako používať arganový olej na vlasy?

Existuje viacero možností, ako môžete arganovým olejom vyživovať svoje vlasy. Jedným z nich je použitie čistého arganového oleja, pomocou ktorého si spravíte „vlasovú masku.“ Tu je jednoduchý návod:

  1. Do vlasov a pokožky vmasírujte 8 až 10 kvapiek arganového oleja
  2. Masírujte si vlasy približne 10 minút až kým nebude pokrývať celé vlasy od korienkov až po konce
  3. Zabaľte si vlasy do uteráka alebo do zábalu a nechajte pôsobiť na noc
  4. Ráno si umyte vlasy ako zvyčajne

O niečo jednoduchšou možnosťou je zakúpiť si špeciálny prípravok na vlasy – šampón alebo kondicionér s výťažkom zo 100% arganového oleja. Ak máte suché a poškodené vlasy, asi nám dáte za pravdu, že mnoho obyčajných šampónov vám nerobí práve dobre. Práve z tohto dôvodu je skvelou voľbou šampón s arganovým olejom, ktorý má schopnosť zvlhčovať vlasy a udržuje ich po čistení hladké a lesklé.

Keďže arganový olej vyživuje vlasy, je skvelou zložkou aj vo vlasovom kondicionéri. Vďaka nemu je kondicionér ešte účinnejší a pozitívne pôsobí na poškodené a krehké vlasy. Molekuly arganového oleja sú menšie v porovnaní s inými olejmi, takže ľahšie preniknú do vlasov a lepšie ich zmäkčujú. Najlepšie účinky dosiahnete, ak budete kondicionér aj šampón kombinovať – vďaka nim sa vám podarí vrátiť vlasom ideálny a zdravý stav.

 

Arganový olej

Objavte olej tej najvyššej kvality vyrobený tradičným spôsobom v berberských asociáciách priamo v Maroku.

Ďalšie články

Získajte vzorku zadarmo

Prihláste sa na odber nášho newslettra a majte prehľad o všetkých novinkách. My vám za to zadarmo pošleme vzorku produktu Argan Cosmetics podľa vášho výberu. 

Nikdy vám nepošleme spam, ani Váš e-mail nesprístupníme tretím osobám.

© 2020 Argan Cosmetics
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. 

Súhlas so spracovaním osobných údajov | Obchodné podmienky