Argan cosmetics
5 účinkov arganového oleja na vaše zdravie

Prečo používať arganový olej? Toto je 5 najväčších benefitov pre vaše zdravie

Tekuté zlato z Maroka. Aj tak sa zvykne nazývať arganový olej, ktorý je po stáročia známy svojimi pozitívnymi účinkami na zdravie. Prečo by ste mali arganový olej používať vy a ako vám môže pomôcť?

1. Spomaľuje starnutie pokožky

Arganový olej je známy svojimi hydratačnými schopnosťami a vyživovaním pokožky. Aj preto ho mnohí poznajú ako prírodný olej proti starnutiu. Pri pravidelnom používaní spevňuje pokožku a eliminuje vznik predčasných vrások. Jeho vplyv na starnutie pokožky bol potvrdený aj vedeckými štúdiami.

2. Hydratuje pery

Trápia vás popraskané a suché pery? Arganový olej pôsobí ako prírodný zvlhčovač a kondicionér pre pery. Hydratuje ich a obnovuje ich prirodzenú vlhkosť. Na rozdiel od chemických prípravkov je ale 100 % prírodný a pre pery prirodzený. Stačí, ak ho budete cez noc nanášať na pery a uvidíte, ako krásne ich ošetrí.

3. Pomáha liečiť kožné ochorenia

Arganový olej používali v Maroku po stáročia ako liek na rôzne kožné ochorenia. Dnes sa na tieto účely často používa aj v ostatných častiach sveta. Arganový olej má antioxidačné a protizápalové vlastnosti a dokáže ošetrovať kožné tkanivá. Pomôcť môže pri rôznych zápalových kožných ochoreniach, ekzémoch, dermatitíde či vyrážkam z akné.

4. Podporuje zdravie a pevnosť vlasov

Arganový olej má blahodarné účinky aj na zdravie vašich vlasov. Pôsobí ako kondicionér a hĺbkovo ich hydratuje. Vďaka tomu pomáha udržať vlasy zdravé a pevné. Často sa tiež používa na obnovu vlasov. Chemické šampóny, farbenie a žehlenie spôsobujú poškodenie vlasov, ktoré trápi množstvo ľudí. Prírodný arganový olej ich ošetruje, dodáva im lesk a krásnu textúru.

5. Pomáha rastu vlasov

Ak vás trápia riedke vlasy, vyskúšajte používať arganový olej, ktorý okrem vyživovania vlasov pomáha liečiť aj ich vypadávanie. Je bohatý na vitamín E, ktorý je dôležitý pre výživu a zvýšenie produkcie rastových buniek. Stačí ak ho budete masírovať do pokožky hlavy trikrát týždenne a uvidíte na sebe výsledky.

Arganový olej

Objavte olej tej najvyššej kvality vyrobený tradičným spôsobom v berberských asociáciách priamo v Maroku.

Ďalšie články

Získajte vzorku zadarmo

Prihláste sa na odber nášho newslettra a majte prehľad o všetkých novinkách. My vám za to zadarmo pošleme vzorku produktu Argan Cosmetics podľa vášho výberu. 

Nikdy vám nepošleme spam, ani Váš e-mail nesprístupníme tretím osobám.

© 2020 Argan Cosmetics
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. 

Súhlas so spracovaním osobných údajov | Obchodné podmienky