Argan cosmetics
Plod Arganu

Arganový olej

Arganový olej je prírodným zázrakom tradične vyrobeným z orechov z arganového stromu, ktorý rastie prevažne medzi Marakešom a Agadirom v Maroku. Orechové jadrá, ktoré na stromoch rastú a ručne zbierajú, sú lisované za studena na čistý arganový olej. Tento olej je organický a vegánsky produkt a v niektorých prípadoch sa spracováva aj dvakrát, aby bol úplne očistený od akéhokoľvek zápachu.

Okrem toho sa vyrába aj arganový olej určený pre kulinárske účely, kedy sa orechy pred lisovaním a extrakciou oleja opražia.

Arganový olej sa vyrába, čo najtradičnejšie, preto sa tento produkt považuje za veľmi cenný. Tak, ako iné oleje, aj tento je naplnený povzbudzujúcimi účinkami. Vyznačuje sa vysokým obsahom antioxidantov, má vysoký podiel vitamínu E, ktorý minimalizuje poškodenie voľnými radikálmi a esenciálnych mastných kyselín, ktoré obnovujú elasticitu suchej pokožky.

Nie je len vhodným pomocníkom pri ošetrení pleti, ale aj na vyživenie vlasov a vlasovej pokožky. Slúži ako kondicionér pre krepovité a zničené vlasy, a navyše hydratuje každý prameň, vďaka čomu sa vlasy stávajú zvládnuteľnejšími.

Prirodzeným spôsobom zlepšuje štruktúru pleti a po jeho dôkladnom vmasírovaní sa pokožka stáva viac napnutou a sviežou. Hladkosť oleja zanecháva na pokožke jemný lesk, ktorý ale nepôsobí mastne, ale žiarivo.

Ak ráno aplikujete arganový olej na pokožku pre hydratáciu suchých miest, odstránite tak aj jej drsnosť a minimalizujete zbytočnú tvorbu mazu po celý deň. Počas celého dňa vytvára ochrannú bariéru na vašej pokožke a zabraňuje nepríjemným dráždivým vonkajším vplyvom. Pri aplikácii pred spaním zaisťuje olej maximálne omladenie a protizápalové účinky. Ráno sa zobudíte svieži so žiarivou pokožkou.

Veľmi vhodným je pre tehotné ženy a malé bábätká. U tehotných žien pozitívne vplýva na pokožku rastúceho bruška pre zabránenie vzniku strií. Citlivá pokožka malých detí takisto ocení jeho jemnosť.

Nie len najmladší, ale aj ľudia vo vyššom veku môžu arganový olej využiť. Okrem aplikácie na suchú starnúcu pokožku je vhodným na boľavé kĺby pri reume alebo artritíde.

Ak máte chuť zrelaxovať a odpočinúť si po dlhom dni, arganový olej je jedným z najvhodnejších prípravkov, ktorý môžete použiť samostatne, alebo kombinovať s inými prírodnými maslami a olejmi.

Arganový olej

Objavte olej tej najvyššej kvality vyrobený tradičným spôsobom v berberských asociáciách priamo v Maroku.

Ďalšie články

Získajte vzorku zadarmo

Prihláste sa na odber nášho newslettra a majte prehľad o všetkých novinkách. My vám za to zadarmo pošleme vzorku produktu Argan Cosmetics podľa vášho výberu. 

Nikdy vám nepošleme spam, ani Váš e-mail nesprístupníme tretím osobám.

© 2020 Argan Cosmetics
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. 

Súhlas so spracovaním osobných údajov | Obchodné podmienky